Policie sdělila, že k nehodě došlo v rozmezí od 20. 7. 2023; 21:00 hod. do 21. 7. 2023; 04:30 hod. na parkovišti čerpací stanice Orlen (Benzina) v Průhonicích ve směru do centra Prahy.

„Kriminalisté zjistili, že zatím nezjištěný řidič projížděl výše zmiňovanou parkovací plochou s vyznačeným šikmým parkovacím stáním, přičemž během průjezdu došlo ke kontaktu s chodcem, který při srážce utrpěl smrtelné zranění. Řidič následně z místa odjel, aniž by splnil povinnosti vyplývající z účasti na dopravní nehodě," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. 

Kriminalisté pátrají po jízdní soupravě složené z tahače a návěsu, kdy tahač byl zjevně značky Renault, typ T Gama, bílé barvy a pod čelním sklem byl nápis přepravní společnosti (blíže nespecifikované), který byl modré barvy. Návěs byl s plachtou tmavé barvy bez polepů (textů na plachtě).

close Ilustrační foto hledaného vozidla. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Ilustrační foto hledaného vozidla.

„Prosíme všechny, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na tomto parkovišti a mohli by přispět k objasnění okolností předmětné dopravní nehody, a to jak vlastní svědeckou výpovědí, tak poskytnutím kamerových záznamů z palubních kamer vozidel, aby se ozvali na linku 158," dodal Daněk.