Na místo dorazila jako první hasičská jednotka, a to do pěti minut od nahlášení nehody. Hasiči poskytli zraněným osobám předlékařskou pomoc a pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení museli jednu zraněnou osobu vyprostit. Tu následně předali do péče záchranářům.

Záchranáři převzali do péče celkem čtyři pacienty, a to dva muže a dva nezletilé - chlapce a dívku.

„Muže, který utrpěl otevřenou zlomeninu stehnní kosti jsme po ošetření převezli sanitkou do Fakultní nemocnice v Motole. Druhého muže, který byl zaklíněný a utrpěl mnohočetná poranění (zlomeniny horních a dolních končetin, dále měl lékař podezření na poranění břicha) jsme vezli do Ústřední vojenské nemocnice," sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Dále měli záchranáři v péči nezletilého pacienta, kterého převezli k dovyšetření také do motolské nemocnice a nezletilou pacientku, u které měl lékař podezření na vnitřní poranění. Tu museli do nemocnice transportovat letecky.

Proč a jak k dopravní nehodě došlo je nyní předmětem policejního vyšetřování. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové se po nehodě podrobili dechové zkoušce na alkohol tři řidiči, u všech vyšla zkouška negativní. Čtvrtému řidiči museli vzít krev, protože se vlivem vážných zranění nemohl dechové zkoušce podrobit.