Nehoda se stala v Jílovém u Prahy, kdy řidička v osobním autě podle prvotních informací nejspíše najela do protisměru, kde jel autobus linky 332 a došlo ke střetu. Autobus jel bez cestujících, jeho řidič vyvázl bez zranění. „Provedená dechová zkouška u něj vyšla s negativním výsledkem," uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Příčiny a okolnosti nehody budou vyšetřovat policisté. „Není ale zatím jisté, jestli nehodě nepředcházela nějaká zdravotní indispozice u řidičky (ročník 1962). Policie tedy nařídila pitvu," doplnila pro Deník Schneeweissová.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně vrtulníku. Ten z místa odlétal prázdný. „Jedna osoba byla zaklíněna. Zranění byla natolik vážná, že bohužel i přes snahu všech na místě zemřela," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

„U jedné osoby přes veškerou snahu záchranářů lékař konstatoval exitus. Hasiči provedli protipožární opatření na vozidlech a zasypali uniklé provozní kapaliny," uvedli středočeští hasiči na svém profilu sociální sítě X (dříve Twitter).

Událost přerušila provoz mezi Jílovým a Radlíkem. Podle Pražské intgrované dopravy (PID) je očekávané výrazné zpoždění na dotčených linkách autobusů (332, 341). Dvě zastávky v Jílovém (Jílové u Prahy,Pražská a Jílové u Prahy,Za Humny) jsou bez obsluhy. K obnovení provozu na silnici by mělo dojít v odpoledních hodinách.