Turisti dívku zpozorovali když se v brzkých ranních hodinách procházela po kraji Karlova mostu. Na poslední chvíli ji stáhli do bezpečí. V ten moment procházel přdseda regionální organizace Giancarlo Lamberti a pomáhal chlapcům s překladem. Dívka totiž byla z Ukrajiny a neuměla anglicky.

„Byla tam mladá dívka, která stála na kraji mostu a byla připravena skočit dolů. Zabránili ji v tom primárně 3 mladí kluci, turisti z Nizozemska. Šli jsme opačným směrem, ale všimnuli jsme si, že se dívka začíná divně procházet na kraji mostu. Na poslední chvíli, když byla připravena skočit a měla k tomu nakročeno, tak se podařilo ji chytnout a strhnout zpátky do bezpečného místa," uvedl Lamberti na Facebooku.

Devatenáctiletá dívka nejprve popírala sebevražedné sklony, poté ale skutečně přiznala, že před skokem začala počítat do tří. Giancarlo Lamberti společně s mladými hrdiny zavolali policii, která na místo přijela i se záchrannou službou.

„Oznámení z Karlova mostu jsme přijali velmi brzy ráno v pátek 10. února. Do příjezdu záchranných jednotek ji oznamovatelé uklidňovali a následně předali do rukou záchranné služby, která dívku převezla na psychiatrické oddělení," sdělil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Giancarlo Lamberti v závěru svého statusu na Facebooku připomněl jak je duševní zdraví velmi důležité a nemělo by se podceňovat.