„Máme jak dopravní nehody autobusů, tak osobních aut i nehody kamionů. V některých kopcích jsou uvízlé kamiony i autobusy," uvedla Kropáčová. Policie proto navýšila počet dopravních policistů, pomáhají také policisté ze speciální pořádkové jednotky.

Také v pátek policisté v metropoli zaznamenali více než 80 nehod, z toho jednu smrtelnou. „Apelujeme na řidiče, aby pokud možno v tomto počasí nevyjížděli," uvedla mluvčí.

Lukáš Novák z pražské Technické správy komunikací (TSK) dodal, že sníh odklízí všech 126 vozů. Udržují komunikace všech tříd. Z hlavních tahů byly největší problémy na pražském okruhu u Černého Mostu, na Spořilovské a na nájezdech a sjezdech z dálnice D1 směrem od Brna.

Zpožďují se autobusy

Vorlíček uvedl, že situace v pražské MHD se postupně zhoršovala od rána. S problémy se potýkaly především autobusy. Nabíraly zpoždění, protože silnice v kopcích nebyly protažené. Zpoždění na linkách v celé síti může být až 20 minut, informoval web DPP.

DPP letos poprvé využil nový sněžný tramvajový pluh, který je sestrojen na odklízení až 30centimetrové vrstvy sněhu. „Pluh nasazujeme již při sněhové pokrývce pět až šest centimetrů a pohybuje se rychlostí maximálně 30 kilometrů v hodině," uvedl Bohumil Vandas z oddělení DPP Technologie a obrábění.

V Praze od dnešního rána padal většinou jeden až tři centimetry sněhu za hodinu. Stanice Libuš od 12:00 do 13:00 zaznamenala až čtyři centimetry za hodinu. Odpoledne již sněžení sláblo. Další silnější příděl sněhu se čeká v druhé polovině v noci na neděli, řekl ČTK meteorolog ČHMÚ.