Na počátku ovšem bylo úplně jiné zjištění: v úterý v poledne si hlídka všimla odstaveného nákladního auta, které na Žižkově překáželo v křižovatce ulic Řehořova a Orebitská.

Mladík pod livem drog 

Muž vyhlížející z okna nedalekého domu informoval, že v autě seděl vysoký štíhlý mladík, který byl určitě pod vlivem drog – a tento muž v kostkované košili a džínách se pak schoval v nedalekém domě.

Muže odpovídajícího popisu – a to včetně konstatování, že vypadá jako narkoman – našli strážníci za dveřmi domu, na který svědek ukázal. Nejprve mluvil o projížďce, pak svou výpověď začal měnit.

Strážníkům pomohl svědek

Co se stalo doopravdy, upřesnil právě všímavý svědek: kolem nákladního vozu, který parkoval v modré zóně, se dotyčný potácel, zkoušel, zda jsou odemčené dveře, pak nasedl – a po chvíli se rozjel, aby urazil asi 20 metrů. Vyšlo pak najevo, že tohle všechno podnikl bez vědomí majitele: on sám totiž s autem neměl zhola nic společného.

Z kapsy mu vypadla stříkačka 

Ukázalo se také, že chuť měl podezřelý nejenom, jezdit, ale také běhat. Opakovaně se totiž pokusil strážníkům utéci, v čemž mu členové hlídky zabránili – a při tom mu z kapsy vypadla injekční stříkačka.

Policistům, kteří řešení případu převzali, bude mít mladík co vysvětlovat. Vlastník auta, který se posléze u vozu objevil, totiž konstatoval, že naloženo je lešení za více než čtvrt milionu korun – a po obhlídce navíc uvedl, že kabina je poškozená.

Čtěte také: Zákaz za alkohol přebily drogy