Z Kolínska helikoptéra transportovala do vojenské nemocnice ve Střešovicích muže, který utrpěl polytrauma při tandemovém seskoku padákem. „Do stejné nemocnice putoval i zraněný muž po dopravní nehodě, při které byl v obci Pozdeň nepřipoutaný katapultován z vozidla," uvedla Ernestová. Do Střešovic dopravila helikoptéra také motorkáře vážně zraněného při střetu s osobním autem v severočeské obci Cítoliby.

Chlapec se opařil kávou

Do vinohradské nemocnice vrtulník převážel ročního chlapečka, který se v obci Bezno na Mladoboleslavsku opařil kávou. Pro změnu do Motola byl letecky transpotován 35letý pacient, který si v Sulicích na Praze-východ poranil páteř při pádu do bazénu. V pondělí ráno letěl vrtulník opět do Střešovic – tentokrát trensportoval cyklistu, který ve Vinařicích na Kladensku spadl z kola.

Motorkáře s vážným zraněním po střetu s osobním autem zachraňoval i pozemní tým zasahující na druhém kilometru dálnice D10. S úrazem končetin byl pacient převezen na ortopedii vinohradské nemocnice.

Na muže spadlo lešení

V neděli pražští záchranáři pomáhali na Císařském ostrově muži ročníku narození 1977, na kterého spadlo lešení; s kontuzí zad a kyčlí ho sanitka odvezla do střešovické nemocnice.

Jen o pár hodin později jela sanitka z Uhříněvsi na dětskou chirurgii Thomayerovy nemocnice v Krči. Záchranáři tam vezli 17letou slečnu, která si při pádu z koně zlomila nohu a utrpěla otřes mozku.

Chtěl si jen omýt ruce

Poněkdud neobvyklým zásahem byla v sobotu odpoledne výzva k výjezdu na Štefánikův most, odkud měl spadnout muž do Vltavy. Ke stejnému pacientovi byli přivoláni i strážníci – s tím, že na štvanickém ostrově leží na zemi zraněný člověk, který spadl z mostu.

Krvácející muž, který ležel částí těla ve vodě, byl při vědomí, takže mohl vysvětlit, že vše bylo jinak: nespadl z mostu, jen si chtěl v řece omýt ruce a obličej. Na svažitých kamenech mu ale podklouzla noha a on upadl. K dalšímu vyšetření ho sanitka odvezla do Nemocnice Na Františku.

Čtěte také: Mnohým prázdninovým malérům lze podle záchranářů zabránit