Třebaže se v okolí nacházelo množství lidí, zareagovala jediná žena – a pak na pomoc přispěchali strážníci. Ti až do příjezdu sanitky prováděli masáž srdce.

„Začali okamžitě profesionálně jednat a muže se snažili oživit," pochválila jejich zásah náhodná svědkyně z Pardubic, již podle vlastních slov překvapily reakce hotových davů v okolí: lidé se zmohli jen na řečnění, ale nikdo se neměl ke konkrétní akci.

Celá situace na ženu zapůsobila tak silně, že neprodleně napsala pochvalný dopis vedení městské policie. „Bylo potěšující vidět, že ani po příjezdu záchranářů se hlídka nesebrala a neodjela. Naopak se stále aktivně podílela na oživování muže," ocenila počínání strážníků.

Přesně tak to opravdu bylo, potvrdili zasahující příslušníci městské policie. Když zjistili, že muž ležící na zemi nejeví známky života, jeden z nich ihned začal se srdeční masáží a druhý vyrozuměl záchrannou službu.

V oživování se pak členové hlídky střídali – a následně asistovali i záchranářům. Ti při transportu pacienta do nemocnice použili přístroj, který nepřímou masáž srdce už zajišťuje samočinně.

Čtěte také: Ve Vltavě bojovali v noci o život dva mladí muži