„Po příchodu do bytu nalezli policisté na zemi ležet ženu v bezvědomí, které oznamovatelka prováděla nepřímou srdeční masáž. Tu zahájila společně s operátorkou tísňové linky 155 (TANR). Policisté oznamovatelku ihned vystřídali a pokračovali v již zahájené nepřímé srdeční masáži," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Jeden z policistů resuscitoval, druhý mezitím připravil automatizovaný externí defibrilátor neboli AED. „Ten doporučil podání defibrilačního výboje, po kterém policisté dále pokračovali v resuscitaci až do příjezdu posádek záchranné služby. Společnými silami se nakonec podařilo u jednasedmdesátileté ženy funkci srdce obnovit a po zajištění byla převezena do nemocnice," konstatovala Violeta Siřišťová.

Záchrana malého chlapce v Říčanech, který si vlezl do pračky s horním plněním a nemohl se dostat ven, neboť se mu uvnitř bubnu zkřížily nohy.
Foto: Malý chlapec uvízl v bubnu automatické pračky. Vyřezat ho museli hasiči

Výkon policistů v jednom z bytů ve Vnoučkově ulici v Praze 4 ocenilo i vedení pražské zdravotnické záchranné služby.

„Vaši kolegové svým vysoce profesionálním zásahem výrazně zvýšili šance pacientky na kvalitní přežití zástavy oběhu. Velmi si vážím naší dlouhodobě nadstandardní spolupráce a děkuji všem zúčastněným za pomoc," napsal na krajské policejní ředitelství Zdeněk Křivánek z pražské zdravotnické záchranné služby.