Podle záběrů z místa nehody narazila tramvaj jedoucí na lince 23 do soupravy před sebou. Blesk.cz uvedl, že tramvaj staršího typu T3 jezdící na „nostalgické“ lince 23 začala z neznámých důvodů couvat z kopce dolů a ve vysoké rychlosti narazila do moderního vozu Škoda 15T ForCity, která jela nahoru k Malovance.

Jedna z tramvají má podle agentury ČTK poškozené čelo, druhá zadní plošinu. Obě soupravy částečně vykolejily. Na místo vyrazili zachranáři, avšak cestující i řidiči jako zázrakem vyvázli bez zranění. Podle zaměstnance dopravního podniku hlavního města, který na sociální síti vystupuje pod přezdívkou Tramvaják pražský, řidič soupravy 15T vyskočil. V „tétrojce“ nebyli lidi. 

Kvůli nehodě musel dopravní podnik odklonit tramvaje na dotčených linkách 22 a 23. Ve směru z centra nejezdí tramvaje přes zastávky Brusnice a Pohořelec, ve směru do centra přes zastávku Pohořelec, uvedl městský dopravce na svém webu. Odklízení následků srážky trvalo pár hodin. „Provoz byl obnoven,“ oznámila v 19:17 magistrátní firma Ropid, která organizuje městskou hromadnou dopravu v Praze a okolí.