U vjezdu do Strahovského tunelu v Praze 6 projíždějící hlídka městské policie pár minut před půlnocí narazila na osobní vozidlo bílé barvy zjevně po dopravní nehodě a spadlý sloup se světelnou signalizací. Strážníci proto neprodleně označili místo dopravní nehody a šli vyzpovídat opodál stojící mladé lidi.

"Jednalo se o 20 letého muže a dvě ženy ve věku 24 let. Jedna z nich řekla, že řídila vozidlo. Při kontrole databází strážníci zjistili, že nevlastní řidičské oprávnění. Podle výpovědi přítomných mělo k dopravní nehodě dojít tak, že řidička přehlédla obrubník, vozidlem na něj najela a poté narazila do semaforu a zastavila se až o svodidla. Kdo skutečně řídil vozidlo a jak k dopravní nehodě došlo, bude nyní zjišťovat Policie ČR," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Jak si vybít vztek

Ještě před jejím příjezdem byla u všech přítomných provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu. Všechny výsledky byly pozitivní. Na místě dopravní nehody zasahovali také hasiči.

Posádka havarovaného vozu byla převezena do nemocnice k ošetření. Tím ale příběh neskončil. Půl hodiny po půlnoci městská policie přijala oznámení na tísňovou linku 156 z nemocnice v Praze 6, kde podle oznamovatele měli tři lidé v areálu poškodit dvě zaparkovaná vozidla. Ostraha nemocnice je proto zadržela. 

"Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o ty samé osoby, které byly u dopravní nehody v Patočkově ulici. U aut byla poškozena zadní světla. K poničení se přiznala jedna z žen s tím, že si potřebovala vybít vztek kvůli nedávné dopravní nehodě," uzavřela Seifertová.