"Záchranářská posádka, lékař a inspektor vyráželi na pomoc do Kbel, kde došlo ke střetu osoby s vlakem. Žena ve věku asi 65 let bohužel utrpěla poranění neslučitelná se životem, a proto na místo vyrazil také koroner," řekla Pražskému deníku pluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Náhradní dopravu zajišťovaly linky MHD. Podle webu Pražské integrované dopravy ji tvořly autobusové linky 136, 140 a 158: Nádraží Čakovice (Cukrovar Čakovice) - Vysočanská; Palmovka, metro B: Vysočanská v úseku Náměstí republiky a metro C mezi stanicemi Letňany a Hlavní nádraží. Jízdní doklady vlakových dopravců byly uznávány.

Nehoda se dotkla i dalších dvou spojů. Vlak R 1145 byl odřeknut v úseku Praha-Čakovice - Praha hl.n. Vlak R 1142 byl odřeknut v úseku Praha hl.n. - Praha-Čakovice (na odjezdu z Prahy-Čakovic očekávané zpoždění 30 minut), informovaly webové stránky PID.

Zároveň došlo k uzavření železničního přejezdu v Semilské ulici ve Kbelích, čímž se do problémů dostaly autobusové linky 182, 185, 202 a 302. Zhruba ve tři čtvrtě na deset byl přejezd otevřen a autobusy se vrátily na své pravidelné trasy.

Vlak opustilo 29 osob, cestující jsou bez zranění. Případ jsme předali kolegům ze SŽDC, informovali pražští nasiči na svém twitterovém účtu. "Příčina nehody je předmětem vyšetřování pražské policie," informovala mluvčí Violeta Siřišťová.