Situaci navíc komplikovala hustá mlha a závada systému dálničních informačních tabulí, které by na uzavírku upozorňovaly včas. Dopravní zpravodajství, které připravuje Český rozhlas společně s Centrem dopravních informací operačního odboru policejního prezidia, dokonce řidičům doporučovalo objet místo velkou oklikou: až přes Slaný, tedy sjet již na 18. kilometru a do Prahy se vydat po dálnici D7.

Dálnici D8 postihl na příjezdu do metropole kolaps – nebyla však jedinou dálnicí v okolí hlavního města, kde řidiči kvůli nehodám museli minimálně zpomalit. Rovněž na D8 ještě zhruba ve stejné době bourala dodávka na kilometru 4,4. Na D1 ve směru jízdy do metropole se před půl čtvrtou střetly osobní a nákladní auto na 29. kilometru; zůstal pak neprůjezdný odstavný pruh.

Před čtvrtou zůstala neprůjezdná zpevněná krajnice také na dálnici D10, kde při jízdě od Prahy na Mladou Boleslav bouraly u 18. kilometru dodávka a nákladní auto. Naštěstí se všechny tyto ostatní nehody obešly bez zranění.

Už dopoledne však zemřel řidič také na Pražském okruhu; při střetu dodávky s kamionem v těsném sousedství hlavního města.