Právě zkonzumovaný alkohol měl zřejmě na svědomí, že když přecházel přes tramvajové koleje, zakopl o obrubník, při pádu se praštil do týla a zůstal ležet v bezvědomí. Tak alespoň incident popsala jedna ze svědkyň. „Sanitku jsem už volala," dodala.

Šestapadesátiletý muž, který mezitím přišel k sobě, dokázal se strážníky hovořit a vypovědět, co nemilému pádu předcházelo. Kolik uhodilo, bylo nicméně strážníkům jasné ještě dřív, než se přiznal k popíjení. Alkohol z něj totiž byl opravdu velmi silně cítit.

Zčistajasna upadl do bezvědomí

Záhy se ale situace zásadně změnila, připomněla ve středu vedoucí kanceláře městské policie Irena Seifertová. Sotva se muž svěřil, že žádnou bolest sice necítí, ale nemůže se hýbat, zčistajasna upadl do bezvědomí.

„Jeho zorničky byly bez jakékoli reakce, na bolestivé podněty nereagoval a nebylo možné nahmatat puls. Strážníci proto okamžitě začali muže resuscitovat," uvedla Seifertová.

Když po necelých dvou minutách nepřímé srdeční masáže zareagoval bolestivým výkřikem, členové hlídky se s ním opět snažili hovořit. Bylo však zřejmé, že není v pořádku: mněl výpadky a zdálo se, že užuž každým okamžikem znovu ztratí vědomí. Tomu se podařilo zabránit až do příjezdu záchranářů. Ti se pacienta ujali a odvezli ho do nemocnice.