Řidič vozidla Mercedes-Benz ve vysoké rychlosti nezvládl řízení, připomněla v sobotu Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. „Narazil do zaparkovaného vozidla, které odmrštil – a tím poškodil ještě další tři zaparkovaná auta," konstatovala.

Jednatřicetiletý řidič se z místa snažil zmizet, jeho úmysly však zhatil policista v civilu nacházející se nedaleko. Utíkajícího šoféra zadržel – a udržel na místě až do příjezdu přivolaných policejních hlídek.

Ano, udržel; do slova a do písmene. Dotyčný totiž kladl aktivní odpor, přičemž jeho úmysly byly zcela zjevné: zdrhnout; ztratit se z místa nehody za každou cenu. Utéct se ovšem podařilo jen spolujezdci (ten se však zanedlouho sám vrátil na místo nehody).

Řidič-neřidič

Důvod počínání muže za volantem i jeho společníka vyšel najevo po příjezdu policejních hlídek. Řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce – a následně odmítl i převoz k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Vyšlo také najevo, že pojem „řidič" je v jeho případě vlastně použit nepatřičně – jedná se totiž spíš o „neřidiče". Za volantem mercedesu seděl muž s platným zákazem řízení.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, připomněla Martínková. „Za to, že se řidič nepodrobil dechové zkoušce ani odběrům, hrozí mu ve správním řízení až padesátitisícová pokuta a další zákaz řízení," doplnila.

Čtěte také: Pod vlivem alkoholu poničil vandal sedm aut