Život 31letého motorkáře vyhasl na místě, snaha záchranářů o jeho oživení byla marná; 27letou spolujezdkyni, která zůstávala v bezvědomí, odváželi záchranáři do motolské nemocnice s mnohočetnými poraněními. Lékař už na místě havárie zahájil intenzivní terapii včetně převedení pacientky na umělou plicní ventilaci.

Smrtelná havárie krátce po druhé hodině zablokovala dva jízdní pruhy a komunikace zůstala několik desítek minut zcela uzavřena; pak byl průjezd možný pouze odstavným pruhem.

Její okolnosti zůstávají předmětem šetření policie. Prvotní poznatky naznačují, že za tragédií mohlo stát nepřizpůsobení rychlosti jízdy aktuálním okolnostem včetně povětrnostních podmínek. Motocykl totiž za silného deště, při němž na vozovce zůstávaly kaluže, před střetem náhle změnil směr jízdy.

Zatím se nezdá, že by na tom mělo podíl jiné vozidlo; vypadá to na smyk na mokrém povrchu vozovky. „Přesnou příčinu dopravní nehody ale stále zjišťují kriminalisté z oddělení vyšetřování dopravních nehod," poznamenal Jan Daněk z ředitelství pražské policie.