Dopravní nehoda ve směru jízdy Barrandovskému mostu byla policistům nahlášena dvě hodiny před půlnocí. Havaroval řidič osobního vozu značky Volvo – auta, které následně vyvolalo všechen rozruch. Chtěl přejet z levého jízdního pruhu do prostředního, avšak střetl se s jiným autem; následně narazil do středových svoditel. Když pak vystoupil, vypadalo to, že chce odejít, a tak ho ostatní šoféři zadrželi do příjezdu policie.

Čeká se na rozbor krve 

V té chvíli nastal rozruch. „Jelikož podezřelý začal klást odpor, musely proti němu být použity donucovací prostředky. Provedený test na drogy byl pozitivní a ukázal na požití amfetaminu, k čemuž se řidič i přiznal," přiblížil Daněl situaci na místě.

Došlo podle jeho slov i na dechovou zkoušku; její výsledek byl negativní. Na místě policisté šoférovi zadrželi řidičský průkaz. To, zda z užití pervitinu vzejde podezření ze spáchání trestného činu, teprve ukážou výsledky rozborů krve.

Jižní spojka už je zprůjezdněná

Stále by se jednalo o vcelku „běžnou" bouračku, kdyby policisté v zavazadlovém prostoru havarovaného volva nenašli podezřelé zavazadlo. Vedly z něj dva dráty! Že by se mohlo jednat o nálož, ovšem přivolaný pyrotechnik vyloučil; konstatoval, že nejde o nic nebezpečného.

„Po dobu této prohlídky byla komunikace z bezpečnostních důvodů uzavřena a odkláněn provoz. Po odstranění následků dopravní nehody byla Jižní spojka krátce po druhé hodině ráno zcela zprůjezdněna," připomněl Daněk. Při nehodě vznikla podle jeho slov škoda vyčíslená na 140 tisíc korun. Poničena jsou obě auta – a také asi 20 metrů svodidel.

Čtěte také: Oběti dopravních nehod připomene pietní akt a mše