Na obou místech nehod zasahovali hasiči dopravního podniku i hlavního města Prahy, stejně jaké lékařské a záchranářské posádky. "Osoba pod soupravou metra ve stanici Florenc byla vyproštěna a předána do péče záchranky, informoval na Twitteru pražských hasičů jejich mluvčí Martin Kavka. Totéž se poději podařilo s ženou ve stanici Bořislavka.

Oba případy bude policie vyšetřovat jako pokus o sebevraždu. "Podle kamerových záznamů se nám podařilo zjistit, že ve stanici Florenc skočil pod metro muž, ročník narození 1981, který utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Ve stanici Bořislavka se jednalo o ženu, její totožnost zatím neznáme," řekl Pražskému deníku mluvčí pražské policie Jan Daněk.

U technické závady metra zasahovaly jednotky hasičů hlavního města i dopravního podniku.
Metro mezi Florencí a Nádražím Holešovice zastavila porucha, provoz byl obnoven

"Přestože zdravotníci bojovali o život sedmapadesátileté ženy několik desítek minut, žena zraněním bohužel podlehla," informovala o smutné události mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

U žádné z událostí nebylo blíže upřesněno, kdy by mohlo dojít k obnovení normálního provozu. Na lince C se to podle Twitteru Pražské integrované dopravy podařilo zhruba hodinu po nešťastné události, na "áčku" to trvalo ještě zhruba o dvacet minut déle.

Staroměstská. Ilustrační foto.
Výstup z metra na Staroměstské náměstí? Město opráší plány soudruhů