Najednou se před policejním autem doslova mihl obytný přívěs. Na tom by nebylo za normálních okolností nic divného, jenže tento přívěs netáhlo žádné auto a nikdo ho ani nijak jinak neřídil.

"Policisté okamžitě vyrazili situaci řešit především okamžitým zpomalením a následně úplným zastavením provozu na této rychlostní komunikaci. Takovéto opatření nakonec ale nebylo potřeba," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jednak sami řidiči na vyvstalou situaci reagovali velice vzorně tím, že sami zpomalili a zapnuli výstražné blinkry, jako varování pro ostatní. A vše nakonec „vyřešil“ i samotný přívěs.

Své auto si našel

"Ten si to totiž namířil z prostředního až do odstavného pruhu, kde se zastavil o vozidlo, od kterého se chvíli předtím samovolně odpojil. Celá situace pro všechny ostatní dopadla velice dobře," prozradil mluvčí.

Jediný, komu celá událost neudělala radost, byl majitel obou vozidel. Při střetu totiž došlo k poškození jak přívěsu, tak tažné dodávky.

"Celou situaci nakonec řešili policisté oddělení dopravních nehod, kteří událost zpracovali jako ´malou´ dopravní nehodu, za kterou majiteli obou nabouraných vozidel uložili přímo na místě blokovou pokutu," uzavřel Hulan.