Poprvé spadla klec už večer v Horních Měcholupech, kde si v Milánské ulici hlídka všimla podivně jedoucího auta: řidič střídavě zrychloval a zpomaloval, a to zcela bezdůvodně.

Když ho hlídka zastavila a chtěla zkontrolovat doklady, ukázalo se, že dotyčný taktak dokázal vystoupit z auta – přičemž pach alkoholu a nesrozumitelná mluva dávaly jasně na srozuměnou, kolik uhodilo.

K vypití „nějakého alkoholu" před jízdou se šofér také přiznal. Dechová zkouška pak naznačila, že rozhodně šlo o větší než malé množství: na displeji testeru se objevila hodnota 1,88 promile.

Sanitku další provinilec odmítl

Svým chováním se prozradil také řidič, kterého motorizovaná hlídka zadržela v pátek ráno na Hájích. Při průjezdu Opatovskou ulicí dotyčný začal zmatkovat, když si ve zpětném zrcátku všiml hlídkového vozu s majáky na střeše. Dupl na plyn a snažil se ujet.

Strážníci se pustili za ním – daleko se ale hnát nemuseli. „Událost měla rychlý konec. Ujíždějící řidič po chvíli nezvládl řízení, vyjel mimo vozovku a narazil do betonového hrazení," konstatoval Rubeš s dodatkem, že šofér, který neměl žádná viditelná zranění, odmítl přivolání sanitky.

„Nic mi není," zdůrazňoval. Sotva promluvil, však pach alkoholu prozrazoval další souvislosti – a podezření potvrdila i dechová zkouška. Jejím výsledkem bylo naměření 2,42 promile.

Oba přistižení řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu. Mohou počítat s tím, že poputují k soudu s obžalobou z ohrožení pod vlivem návykové látky.