Při večerní kontrole prostor metra ve stanici Nové Butovice si hlídka městské policie všimla na nástupišti zjevně opilého muže. Nejistě běžel po protilehlém schodišti a dokonce i jednou upadl na zem. Přesto se pokusil doběhnout soupravu metra, která právě zavírala dveře.

"Rozjíždějící se soupravu ale minul a spadl do kolejiště metra. Jeden člen hlídky okamžitě vyběhl k dozorčímu, aby zajistil přerušení elektrického proudu a druhý se rozběhl na pomoc dotyčnému. Muž se strážníkem komunikoval, řekl mu, že je v pořádku a že se opil," informovala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Zdroj: Městská policie Praha

Společně s přítomnými kolemjdoucími strážník vytáhl muže na nástupiště. Opatrně ho posadili do  bezpečného prostoru a vyzvali ho, aby setrval na místě do příjezdu záchranné služby. Na dotaz hlídky ohledně zranění, odpověděl, že je v pořádku, jen před půl hodinou vypil šest piv a tři panáky.

"Čtyřiatřicetiletého muže si následně převzala do své péče záchranná služba. Podezření na přestupek podle tabákového zákona, týkající se zákazu vstupu osoby zjevně pod  vlivem alkoholu či jiné návykové látky do dopravního prostředku, bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu," uzavřela Seifertová.