Oznámení o nehodě v ulici Přátelství v Praze 10, kde mělo auto narazit do stromu, dostali policisté v neděli krátce po deváté hodině ranní. Při příjezdu na místo, uviděli po krajnici jít ženu, která odpovídala popisu řidičky.

„Už na první pohled bylo zřejmé, že je žena s největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu. Navíc měla ve výstřihu za tričkem schovanou láhev vodky,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Podezření se vzápětí potvrdilo, když při dechové zkoušce nadýchala více než 2,5 promile alkoholu. Pozitivní byl i test na omamné a psychotropní látky. Policisté navíc zjistili, že žena má platnou blokaci řidičského oprávnění a tudíž neměla za volantem, co dělat.

„Podezřelá policistům stále tvrdila, že řidič od nehody utekl a ona musela vozidlo uzamknout. Jelikož vůz ženě nepatřil, zeptali se jí, kde ho vzala. Na to jim nedokázala odpovědět, a tak se policisté spojili s majitelem. Ten jim uvedl, že se jedná o jeho známou, která si vůz půjčila bez jeho dovolení,“ doplnila Siřišťová.

Třiatřicetiletá žena je v současné chvíli podezřelá ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívaní cizí věci, za což jí v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.