Řidičku chtěli policisté zastavit a zkontrolovat – žena za volantem ale byla jiného mínění. Na opakované výzvy nereagovala a dupla na plyn. V autě patřícím jejímu partnerovi ujížděla až do ulice U Boroviček, kde její únik zastavil sloup veřejného osvětlení. Do kandelábru žena narazila, když nezvládla řízení při průjezdu zatáčkou. Auto nakonec skončilo ve stráni mimo vozovku.

Při dechové zkoušce řidička nadýchala přes jedno promile. Na místě také přiznala, že vůbec nevlastní řidičské oprávnění. Naopak spolujezdec spolupráci odmítal. Dívka, která seděla za volantem, se nicméně na zadní nestavěla; byla převezena na lékařské vyšetření, kterému se podrobila.

Pokud by řidička byla odsouzena za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, mohl by jí hrozit až tříletý trest odnětí svobody. V tomto případě ovšem budou mít klíčovou roli výsledky lékařského vyšetření – už proto, že výsledky dechové zkoušky se pohybují kolem jednopromilové hranice, která je mezníkem pro odlišení mezi přestupkem a trestným činem.

Čtěte také: Ústní voda bourající řidičku nezachránila