„Do zaměstnání musím jezdit autem. Blanka mi tu cestu značně usnadnila, ale dneska mi jízda k tunelu trvala skoro 40 minut,“ uvedla paní Tereza. „Přitom jsem jela jen ze Starokošířské,“ dodala. Tedy cesta, která pěšky trvá zhruba deset minut a vozem sotva polovinu, v úterý kvůli dopravní situaci trvala více než půl hodiny. „Ani si nechci představovat, jakou cestu museli mít lidé, kteří do Prahy dojíždějí ze Středočeského kraje,“ řekla Tereza.

Doprava na Andělu v současnosti vypadá tak, že ze dvou pruhů Vrchlického ulice a dvou pruhů vyjíždějících ze Strahovského tunelu je vše svedeno do jediného jízdního pruhu. V tom druhém jsou totiž odstaveny stroje potřebné pro rekonstrukci kolejiště a další technická vozidla.

Jízdu Vrchlického ulicí navíc zatěžují vozy náhradní autobusové dopravy X9, která přepravuje cestující ze stanice Betramka na Anděl. Lidé, kteří touto cestou jezdí, by se měli obrnit. Výluka totiž podle dopravního podniku potrvá až do 25. července.

Úterní dopolední špičku zkomplikovala také nehoda ve Strakonické ulici směrem do centra. Kvůli srážce osobního automobilu a dvou motorek policie komunikaci uzavřela. „Autobusové linky 3xx odkláníme přes Barrandov, nicméně osm autobusů zde již uvízlo,“ informoval organizátor městské hromadné dopravy v metropoli a okolí na oficiálním twitterovém účtu. Jenže objízdné trasy se ucpávaly, a tak cestující museli podle Ropidu počítat se zpožděním také na linkách 139 a 165. Provoz byl plně obnoven až po třech hodinách, spoje se tak budou postupně rovnat do pravidelných jízdních řádů.