„Okolnosti kolegové stále šetří," řekl Deníku Jan Daněk z ředitelství pražské policie. V úředních evidencích podle jeho slov událost figuruje jako srážka tramvaje s cyklistou.

Policejní vyšetřování se setkávalo se značnou pozorností kolemjdoucích – a občas se objevily i emoce. „Zakázat by to měli," řekl Deníku Jiří Vosyka – a přidal úsudek, že tyhle unikátní přepravní prostředky ovládané gyroskopem vnímá jako motorkáře na silnicích či vodní skútry na přehradách. „Zbohatlíci se na tom prohánějí a ohrožují ostatní," durdil se – a máchl rukou do dáli směrem přes řeku. „Tuhle mě jeden mladík s takovýmhle vozíkem málem srazil na Újezdě; u lanovky na Petřín," připomněl. „Měli by to zakázat a vykázat někam na hřiště; mezi lidmi to nemá co dělat," zopakoval Vosyka.

Policisté ale mají jiný náhled. Proti segwayům nic nenamítají, pokud jsou používány rozumně. Deníku to potvrdila Veronika Hodačová z policejního prezidia. „Podle našeho stanoviska je osoba pohybující se na tomto vozítku chodcem – za předpokladu, že použije mód chodec; pokud je použit jiný mód, nesmí se v silničním provozu pohybovat vůbec. Na chodníku se tedy pohybovat za dodržení všech pravidel a zákonných podmínek může," upřesnila. Podobný náhled měl i Deníkem oslovený policista. „Myslím, že jízda po chodníku je legální. Můžete se po něm pohybovat, ale rychlostí chodce," shrnul své mínění. „Je to ale bez záruky," upozornil.