V sobotu odpoledne ji policisté z pohotovostní motorizované jednotky opět dopadli za volantem – načež se ukázalo, že na dotyčnou vydal příkaz k zatčení Obvodní soud pro Prahu 9. Ten policisté naplnili a žena putovala k soudu. A bylo možno jen doufat, že nyní by mohl nastat klid na delší dobu, než když přednedávnem tuto ženu odvážel policejní vůz do bohnické psychiatrické léčebny. I k tomu byl důvod – z minulosti má totiž policie psychiatrický posudek, ve kterém znalec dospěl k záběru, že za své počínání není tato žena trestně odpovědná. Pro nepříčetnost. Z psychiatrie ale byla záhy propuštěna – a velmi brzy opět řádila za volantem.

Naděje, že po předání do rukou justice to bude jiné, se však nenaplnily. Už v sobotu večer, po provedení potřebných administrativních úkonů, soudce problémovou ženu propustil na svobodu. A hned o den později na sebe dotyčná znovu upozornila. V pondělí to připomněla policistka Hana Jeřábková, podle jejíchž slov už krátce před nedělní půlnocí přijali operátoři tísňové linky upozornění, že právě toto žena bourala v Praze 4-Kamýku. V Zárubově ulici poškodila zaparkované auto – načež z místa ujela. Auto značky Kia, které je pro pražskou policii už téměř přízrakem (nebo spíše noční můrou), se podařilo zastavit v Krči; na zastávce autobusů městské dopravy Sulická v ulici V Zálesí. „Vozidlo však neřídila žena, ale její 50letý známý. Dotyčná seděla vedle něj a předstírala, že s celou událostí nemá nic společného," konstatovala Jeřábková.

Zjistit skutečný stav věci ale podle jejích slov nebylo nijak obtížné. Trvalo jen pár minut, než policisté shromáždili dostatek důkazů vypovídajících o tom, že v době nehody seděla za volantem právě ona. Teprve poté předala řízení svému známému.

Na rozdíl od minulosti, kdy policisté navrhovali zabavení vozidla, ale státní zastupitelství na to nepřistoupilo, jelikož dotyčná má k dispozici ještě další dvě auta, tentokrát už problémové auto skončilo v policejních garážích. Státní zástupce kývl – a vůz, jímž je opakovaně páchána trestná činnost, byl konečně zabaven.

„Tímto opatřením celá věc rozhodně nekončí," poznamenala v pondělí policistka Jeřábková. „Další rozhodnutí příslušných orgánů činných v trestním řízení, zejména státního zastupitelství a soudu, budou s největší pravděpodobností následovat," konstatovala. S ohledem na existující znalecký posudek lze ale ještě očekávat urputnou bitvu paragrafů.