Pražský Deník zanalyzoval všechny karamboly, ke kterým podle policejních statistik došlo během prvních devíti měsíců roku na území metropole, aby vyhledal ty nejnebezpečnější úseky. Které to jsou?

Nejnebezpečnější ulicí je Českobrodská 

V absolutním vyjádření jde o dvě hlavní tepny: Pražský okruh a Jižní spojku. Tam se bouralo už více než třistakrát. Když se ale vezme v potaz závažnost nehod, jako jedna z nejnebezpečnějších ulic se ukazuje Českobrodská.

Tam letos skončila zraněním každá pátá nehoda. A jeden člověk už tam přišel o život. U každé páté nehody zasahovali zdravotníci také na letenské ulici Milady Horákové.

Čím je doprava zacpanější, tím je bezpečnější

Praha je přesto podle dopravních policistů celkem bezpečná. Karambolů je v ní sice poměrně hodně, ale ve srovnání se zbytkem republiky nejsou tak závažné. Důvod je jednoduchý v ulicích je příliš aut, které popojíždějí v kolonách.

„Dá se říct, že čím je doprava zacpanější, tím je bezpečnější," popisuje pražské „štěstí v neštěstí" dopravní inženýr Jiří Landa, který se podílí na tvorbě map bezpečnosti českých silnic.

V Praze jsou nejvíce ohroženi chodci 

Typickou nehodou v metropoli jsou tak pomačkané plechy. „Naopak nepřiměřená rychlost patří mezi nejméně časté příčiny nehod," dodává mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. V hlavním městě jsou tak nejvíce ohroženi chodci. A také plechy aut, která v úzkých ulicích v centru parkují, nebo která jimi krokem projíždějí.

Když Pražský Deník přepočítal počet nehod v jednotlivých ulicích na jejich délku, jako nejrizikovější se ukázala pětapadesátimetrová karlínská ulička Pod Výtopnou a proslulá stotřicetimetrová Perlovka v Praze 1.

close Nehodovost v Praze. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in

Čtěte také: Příjezd do Prahy od severu zablokovala nehoda