„Na sjezdu z ulice 5. května do Vyskočilovy ulice zasahují jednotky z Krče a Sokolské u dopravní nehody čtyř osobních automobilů. Jednu osobu vyprošťujeme pomocí hydraulického zařízení. Doprava v místě je omezena," informovali pražští hasiči na svém twitterovém účtu.

Zdroj: Policie ČR

„Na místě je několik zraněných osob, které jsou v péči záchranářů. Osoba z vozu je již vyproštěna," doplnili.

„Po 19. hodině si hlídka policie všimla vozidla na ulici 5. května, jehož registrační značka odpovídala vozidlu v pátrání. Snažila se ho zastavit a řidiče zkontrolovat, ten ale na zvukové ani světelné znamení nereagoval, sešlápl plyn a snažil se ujet,“ řekl Pražskému deníku mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

„Při sjíždění z ulice 5. května na Vyskočilovu ulici řidič ujíždějícího auta nezvládl řízení a postupně narazil do autobusu a dvou dalších vozidel,“ dodal mluvčí.

Smrtelná dopravní nehoda u Černého Mostu.
OBRAZEM: Smrtelná nehoda na Černém Mostě způsobila dopravní kolaps

„Na místo vyrazily i čtyři posádky záchranářů, lékař, inspektor provozu a také vrtulník," sdělila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Později upřesnila, že záchranáři celkem pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku, čtyři lehce - mezi těmi byly i tři děti. Po ošetření a zajištění putovali do čtyř pražských nemocnic.

Na Chodově se srazily dva autobusy.
Policie obvinila řidiče autobusu kvůli nehodě. Může dostat až pět let

„Řidič kradeného vozidla ujížděl policejní hlídce, nezvládl řízení a havaroval. Zranil jak sebe, tak i spolujezdkyni, pro kterou musel přiletět vrtulník. Při nehodě bylo zraněno celkem šest lidí. Podezřelého jsme zadrželi a nyní budeme vyšetřovat okolnosti celého případu," řekl Pražskému deníku Rybanský.

„Policisté následně zjistili, že zadržený sedmadvacetiletý řidič byl při jízdě pod vlivem drog a také, že po něm pátrají kolegové ze Slovenska. Případ je prověřován pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, ale je velmi pravděpodobné, že se právní kvalifikace rozšíří. Muž, který má navíc i zákaz řízení do října 2021 se nachází v policejní cele. Spolujezdkyně, po které bylo taktéž vyhlášeno celostátní pátrání, je stále hospitalizována v nemocnici," doplnil Rybanský ve středu dopoledne.