Podle policistů okolo deváté hodiny jela bílá dodávka po tramvajovém páse, najela do protisměru a pak na tramvajovém ostrůvku prorazila zábradlí a narazila do skupiny cestujících čekajících na tramvaj. „Na základě prvotního šetření policie zjistila, že příčinou dopravní nehody byla zdravotní indispozice řidiče dodávky,“ uvedla mluvčí Violeta Siřišťová na twitterovém účtu.

Mluvčí pražské záchranky Jana Poštová uvedla, že na zastávku Vojenská nemocnice v ulici Na Petřinách dispečink vyslal tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku i inspektora provozu. Zasahovat museli dokonce letečtí záchranáři, aby vrtulníkem transportovali pacienta do nemocnice. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, pouze zajistili místo nehody proti požáru.

„Tři lidé utrpěli středně závažná zranění, jeden člověk je zraněn těžce,“ napsala mluvčí Poštová na twitterový účet. Později upřesnila, že ošetřených na místě neštěstí byla nakonec celkem šest. „Tři osoby mají středně závažná poranění a dvě vážná,“ dodala s tím, že záchranáři poslali k nehodě další sanitku. Jeden pacient musel být připojen na umělou plicní ventilaci, ve střešovické nemocnici přijali rovněž osobu s poraněním hlavy a dolních končetin. Do Fakultní nemocnice v Motole putovali další tři lidé ve středně závažném stavu s úrazy dolních končetin. Jeden člověk byl s drobnými odřeninami ošetřen na místě.

Byla jsem v šoku, řekla svědkyně

Reportér Pražského deníku na místě nehody mluvil také s řidičkou jednoho z osobních vozů, s nimiž se dodávka, jíž řídil muž se zdravotními obtížemi, srazila, než se zastavila o tramvajovou zastávku. „Pouštěli jsme lidi na přechodu. Dodávka se náhle vyřítila do protisměru a urazila mi zrcátko a pak vjela na zastávku. Byla jsem v šoku,“ vzlykala evidentně otřesená žena. Také další svědci tvrdili, že řidič měl zdravotní problémy. I jeho si tedy převzali do péče záchranáři. Policejní mluvčí Siřišťová informovala, že zkouška na alkohol vyšla negativně.

Tragická nehoda v ulici Národních hrdinů.
Večerní tragická nehoda si vyžádala životy dvou řidičů. Přežilo jen zraněné dítě

Naštěstí se nepotvrdila prvotní obava, že šlo o úmyslný čin, který by připomněl děsivý případ Olgy Hepnarové. Ta v roce 1973 vypůjčeným nákladním vozem vjela na zastávku na třídě Obránců míru (dnes Milady Horákové) a usmrtila tehdy osm lidí. V březnu 1975 se stala psychicky narušená vražedkyně poslední popravenou ženou v Československu.

Středeční zásah složek Integrovaného záchranného systému ovlivnil také pražskou městskou hromadnou dopravu. Dočasné omezení se týká tramvajových linek 1 a 2. Podle webu dopravního podniku (DPP) jezdí tramvaje přes Malovanku a Hládkov. „Náhradní autobusová doprava X1 je vedena obousměrně v úseku Sídliště Petřiny – Vozovna Střešovice,“ napsal DPP, který doporučuje při cestě směrem do centra využít souběžné autobusové linky 108 a 216, nebo linku metra A ze stanice Petřiny.

Tramvajový provoz byl obnoven před jedenáctou hodinou. Kvůli odstraněním následků nehody potvrá, než skončí uzavření jednoho jízdního pruhu.