Ta se stala 28. dubna odpoledne, dvě minuty před půl třetí, a školovala svými následky: při střetu autobusu s tramvají, která následně vykolejila, se zranilo celkem 23 lidí (včetně dětských pasažérů) a odhad škody se vyšplhal na 12 milionů korun; místo nehody se podařilo uvolnit až po čtyřech hodinách.

Prozatím může stále zůstávat jen u debat a spekulací. Byla na vině chyba techniky, nebo pochybení člověka? To je otázka, která stále čeká na odpověď. Vyšetřovatelé z drážní inspekce i od policie se již krátce po nehodě netajili tím, že bude provedena komisionální prohlídka zúčastněných vozidel, aby bylo možno vyloučit technickou závadu – a současně se experti zaměří na kontrolu řízení provozu v křižovatce.

O výsledcích a získaných poznatcích zatím policie informovat nemůže. Deníku to v pondělí sdělila Iveta Martínková z policejního ředitelství. „Pávě jsem hovořila s vyšetřovatelem a ten sdělil, že nemáme žádné nové skutečnosti, které bychom mohli zveřejnit," konstatovala.

Blíže se vyjadřovat podle jejích slov není možné předřevším s ohledem na skutečnost, že zatím nejsou vyslechnuti všichni svědci z řad zraněných, kterých bylo větší množství. „Abychom je neovlivňovali," vysvětlila policistka Deníku. Již krátce po nehodě Martínková informovala, že na nehodě neměl podíl alkohol – to vyloučily dechové zkoušky u všech zúčastněných řidičů.

Čtěte také: Střet tramvaje a autobusu v Modřanech: patnáct zraněných