Nehoda nákladního auta a dodávky odpoledne na víc než dvě hodiny zcela ochromila Jižní spojku v Praze nedaleko Lanového mostu. Nákladní auto se po srážce převrátilo a na sjezdu mezi Průmyslovou ulicí a Jižní spojkou ve směru do centra se z něj vysypal náklad. Poté, co byly následky havárie odstraněny, byla krátce před 16:30 komunikace opět plně průjezdná, řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

U nehody zasahovala policie, strážníci, hasiči i záchranáři. Dopravní policisté odkláněli dopravu ve směru do Průmyslové a Švehlovy ulice. Na místo přijel jeřáb, který postavil převrácený nákladní vůz zpět na kola.

Druhá nehoda u Pražského okruhu

Policie nejprve uvedla, že se nehoda stala jen na Jižní spojce, později ale potvrdila informace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o nehodě u nového Pražského okruhu. Kolize se stala za sjezdem z dálnice D1 ve směru na dálnici D5. Výjezd z dálnice D1 ve směru od Brna na R1 byl po nehodě nákladního auta a dodávky asi hodinu uzavřen.

Řidiče na Pražském okruhu zbrzdila už v pondělí nehoda nákladního auta, které se zvednutou korbou vjelo pod mostní konstrukci a narazilo do ní. Hasiči následky havárie odstraňovali několik hodin. Policie řídila dopravu. Podobná nehoda se ve stejném místě stala v krátké době už podruhé.