Podle twitterového účtu pražských hasičů se srazila dvě nákladní vozidla a jeden osobní automobil. „Jednu osobu vyprošťujeme,“ oznámil mluvčí Martin Kavka s tím, že na místo dorazila jednotka ze Strašnic.

Mluvčí pražské záchranky Jana Poštová uvedla, že dispečink původně na místo vyslal letecké záchranáře, posádku s lékařem, dvě posádky záchranářů a inspektora provozu. „Na místě ošetřujeme zraněného muže po vyproštění z vozu. Pacient je při vědomí,“ napsala Poštová na twitterovém účtu. Na transport však stačila jen sanitka.

„Z důvodu vyšetřování dopravní nehody a odstraňování jejích následků je Jižní spojka ve směru na Prahu 5 průjezdná pouze levým jízdním pruhem,“ informovali policisté. Před půl třetí byla komunikace opět plně průjezdná.

Podle hasičů dopravu komplikoval i zásah jednotky z Radotína na Pražském okruhu – tedy dálničním obchvatu hlavního města – ve směru na letiště. Mluvčí Kavka uvedl, že došlo k požáru pneumatik návěsu kamionu se zeminou. „Byl zprovozněn jeden jízdní pruh,“ sdělili hasiči kolem poledne. Na obou důležitých komunikacích se podle dopravního zpravodajství tvoří kolony.