Před sedmou hodinu ranní se na Pražském okruhu stala hromadná nehoda. Deníku to potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Srazilo se tam pět vozidel.

„Provoz je tam ve směru na D1 na úrovni Jinočan blokován, řidičům doporučujeme se D0 v tomto směru vyhnout, využít Jižní spojku a další okolní komunikace,“ uvedla Kropáčová.

„Kolona na D0 ve směru od Ruzyně začíná přibližně na 25. kilometru, ze směru od D1 začíná kolona na 14. kilometru, kolona na D5 ve směru do Prahy začíná na 8. kilometru," hlásili kolem osmé hodiny policisté.

Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Pražští zdravotničtí záchranáři na síti X oznámili, že žádný z účastníků nehody jejich pomoc nepotřeboval. Hasiči potvrdili, že nebylo nezbytné vyprošťování osob.

Po desáté hodině policie oznámila, že následky dopravní nehody byly odstraněny a dlouhé kolony se začaly pomalu rozjíždět. „Policisté na místě zadokumentovali dvě dopravní nehody a nyní zjišťují jejich přesnou příčinu a viníky," dodala policie na síti X.

Pro středeční ráno varují meteorologové před ledovkou, na řadě míst totiž prší a déšť na silnicích vytváří slabou ledovou vrstvu.