Objevili je při výkopových pracích v blízkosti terminálu. Pyrotechnik vše odvezl k bezpečné likvidaci. Takzvaný Teminál Jih patří ke klidnějším částem letištního komplexu na Ruzyni; využívá se hlavně pro vládní a soukromé lety.

Frekventované příletové a odletové terminály Letiště Václava Havla Praha, které slouží běžným komerčním letům, bezpečnostní opatření související s nálezem munice nijak nepocítily. Na Terminálu Jih byl ale na dvě hodiny zastaven letový provoz; došlo dokonce i na odtažení letadel.

Zdravotní problémy muž zřejmě řešil výstřelemSmutný konec mělo o víkendu pátrání pražské policie po pacientovi ve vážném zdravotním stavu, který odešel z nemocnice. Jeho tělo se střelným zraněním na hlavě nalezli náhodní svědci na břehu Vltavy na Zbraslavi na okraji metropole. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o sebevraždu. Muž bez nadějných vyhlídek do budoucna se po odchodu z nemocnice zřejmě zastavil doma pro zbraň – a pak se vydal za Zbraslav, kde hlaveň obrátil proti sobě. Událost nicméně stále zůstává předmětem šetření.