O nehodě informoval twitterový účet Pražské integrované dopravy (PID). Mimořádnost se dotýkala celkem pěti tramvajových linek. A důvod? "Poškození trolejového vedení v oblasti křižovatky Výtoň vysokým nákladním automobilem," píše pražský dopravce na webu s tím, že omezení by mělo trvat zhruba do půl čtvrté odpoledne. Nakonec byl provoz obnoven už ve 13:30.

Náhradní autobusová doprava jezdila v úseku Karlovo náměstí - Dvorce. Mezi Dvorcemi a zastávkou Sídliště Modřany, resp. Levského obsluhovaly tramvajovou dopravu soupravy, které byly najeté v daném úseku před stržením troleje.

"Pro cestu do Braníka a Modřan je kromě linky X3 možné využít i linky BUS ze Smíchovského nád. (118,196,197) a Budějovické (118,134). Z Hlavního nádraží jede každých 30 minut vlak (S8,S88)," radil Ropid na sociální síti. Na webu uvedl, jak změnily trasu zmíněné tramvaje.

Linka 2 byla odkloněna na úsek Právnická fakulta - Malostranská a zpět směr Petřiny, trojka jezdí z Palackého přes Jiráskovo náměstí do Myslíkovy a zpět směr Kobylisy. Linka 17 z Jiráskova náměstí směřuje přes Karlovo náměstí a Národní divadlo zpět do Vozovny Kobylisy, linka 7 změnila trasu takto: Zborovská - Jiráskovo náměstí - Myslíkova - Moráň - Albertov a dále po své trase.

Po hodině už se provoz vrací do normálu. Ale… "Protože se omezení týkalo několika linek a dlouhého úseku z Výtoně na Sídliště Modřany, nebudou zatím tramvaje linek 2,3,7 a 17 jezdit zcela přesně podle jízdního řádu," upozorňuje PID.