První případ řešil dopravní podnik už ráno mezi zastávkami Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice. Na zhruba 45 minut byly odkloněny linky 6 a 12, twitterový účet DPP pak informoval, že v 9:11 byl provoz obnoven. Při střetu tramvajové soupravy s osobním vozidlem byli podle záchranné služby zraněni muž a žena.

"Oba jsou při vědomí," uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. "Při dopravní nehodě v Holešovicích utrpěla žena (cca 50 let) pohmoždění hrudníku a muž (50 let) úraz dolní končetiny. Oba byli ošetřeni a transportováni do Ústřední vojenské nemocnice," upřesnila mluvčí Poštová později.

Okolo 10:45 pak pražští hasiči oznámili další podobnou nehodu. Srážka na rohu Rašínova nábřeží a ulice Plavecká si vyžádala rovněž zásah hasičů dopravního podniku. "Místo nehody je pro tramvaje průjezdné bez větších komplikací," sdělil účet týkající se Pražské integrované dopravy na Twitteru o pár minut později.

"Nešlo o vyproštění osob, pracovali jsme na odstranění auta z místa nehody a zprůjezdnění komunikace," řekla Pražskému deníku mluvčí pražských hasičů Kateřina Sucháňská a dodala, že auto skončilo ve výkopu. Při tomto střetu nebyl nikdo zraněn, policie vyšetřuje okolnosti nehody.