Došlo k hromadné nehodě pěti vozidel jedoucích za sebou, z toho tří policejních. Zranění utrpělo 11 lidí, z toho deset policistů. Vesměs by se mělo jednat o pohmožděniny lehčího rázu. Nehoda se však neobešla bez účasti záchranářů. Ti rozváželi k ošetření v nemocnicích devět pacientů, z toho osm v policejních uniformách.

Osobní auta, policejní dodávky a anton

V ulici Zálesí se před křižovatkou se Štúrovou střetly tři policejní vozy (včetně dodávky určené k převozu těžkooděnců a takzvaného antona sloužícího k transportu osob zajištěných na místě větších akcí) a dvě civilní osobní auta. Okolnosti havárie zůstávají v šetření nehodářů dopravní policie. Jan Daněk z pražského policejního ředitelství uvedl, že předmětem dalšího vyšetřování zůstává i míra zavinění. „Dopravní policisté si na místo události přizvali znalce, který pracuje hned s několika verzemi. Jednou z nich je i možná technická závada na služebním vozidle policie,“ uvedl Daněk.

Dopravní nehoda je nepříjemná událost 

Potvrdil, že se účastníky nehody stali právě příslušníci speciální pořádkové jednotky nasazení v rámci bezpečnostního opatření připraveného v souvislosti s rizikovým utkáním 3. předkola Evropské fotbalové ligy mezi celky AC Sparta Praha a Crvena Zvezda Bělehrad, kteří se přesouvali ze základny do místa nasazení.

„Dopravní nehoda je nepříjemnou událostí, nicméně na samotné bezpečnostní opatření nebude mít žádný vliv,“ ujistil Daněk. Připomněl, že v rámci tohoto opatření lze v metropoli zaznamenávat zvýšený pohyb policistů i jejich techniky už od ranních hodin.