Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové se na Karlově náměstí střetly kolem 15:42 tramvaje linek 2 a 3. Příčiny nehody vyšetřuje policie. "Zřejmě se jedná o selhání lidského faktoru," uvedla Řehková.

"Linky 2, 3, 4, 10, 14 a 16 jsou odkloněny přes Jiráskovo náměstí a Myslíkovu. Linky 14, 18 a 24 po nábřeží a přes Myslíkovu. Zastávka Botanická zahrada je z důvodu nedostupnosti bez obsluhy," informoval twitterový účet Pražské integrované dopravy (PID). Později organizátor MHD v metropoli dodal, že dvojka a osmnáctka kvůli kapacitě trati v Myslíkově ulici jezdí po nábreží a vynechávají také zastávky Národní třída a Národní divadlo v Národní ulici. "U Národního divadla staví v zastávkách na Smetanově nábřeží - u FSV a u Žofína."

V 16:45 oznámil profil PID na Twitteru, že vykolejená tramvaj u Moráně je zpět a následky nehody pracovníci DPP odklidili. Nicméně cestující musí stále počítat s tím, že všech devět dotčených linek nebude zpočátku jezdit dle jízdního řádu. "Mírně zpožděny byly i některé spoje linek 7 a 21."

Podle prvotní informace zdravotnická záchranná služba musela poskytnout pomoc dvěma lidem. "Po dopravní nehodě dvou tramvají na Karlově náměstí zasahující záchranářská posádka ošetřila třicetiletého muže. S pohmožděným hrudníkem jej záchranáři po ošetření transportovali do Všeobecné fakultní nemocnice," upřesnila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.