K nehodě vyjely dvě jednotky pražských hasičů, jejich kolegové z Dopravního podniku, policisté i záchranáři. Hasiči hlavního města informovali, že nebylo zapotřebí nikoho vyprošťovat a místo předali k technickému zajištění svým kolegům. "Aktivujeme traumatologický plán. Aktuálně kontaktujeme zdravotnická zařízení ohledně kapacit pro poskytnutí následné péče pacientům. Na místě jsou tři posádky záchranné služby, inspektor a speciální vůz Atego," informovali záchranáři.

"V 14.57 jsme ukončili traumatologický plán. Lehká poranění – především obličeje – utrpělo 12 osob. Naše posádky je transportovaly do Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Všeobecné Fakultní nemocnice a Ústřední vojenské nemocnice. Všichni pacienti už jsou na příjmech zdravotnických zařízení," uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Linka 17 je ze zastávky Palackého náměstí, linky 5 a 9 jsou ze zastávky Zborovská odkloněny po trase Karlovo náměstí - Novoměstská radnice a dále po svých trasách (odklon je pouze jednosměrný). Autobusy linky 176 budou jezdit opožděně.

"Rašínovo nábřeží je ve směru do centra pro veškerou dopravu uzavřeno," uvedla policie na svém Twitteru. Ke zprovoznění tratě i silnice došlo kolem půl čtvrté odpoledne.