Záchranáři povolali do akce i speciální vůz Atego a vrtulník. Místo pomáhaly zajišťovat i dvě jednotky pražských hasičů. "Ti zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili místo proti vzniku požáru. Zároveň pomohli záchranářům třídit zraněné," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. "Na místo dorazili i členové hasičského posttraumatického týmu," doplnil po čtvrt na jedenáct.

"Naše posádky po ošetření transportovaly do nemocnic celkem 18 pacientů. Z toho se pět dospělých zranilo středně , deset dětí a tři dospělí lehce. Letecky byla transportována žena s úrazem hlavy. Převezli jsme je do nemocnic v Motole, na Vinohradech a do Thomayerovy nemocnice," sdělila na Twitteru mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Nezraněné děti byly v jídelně

"Podle dostupných informací narazil linkový autobus, ve kterém cestovaly děti z mateřské školy, do prázdného autobusu stojícího na komunikaci. Jak k nehodě došlo je předmětem dalšího vyšetřování. S odstraněním následků a otevřením komunikace počítáme kolem 13. hodiny," řekla reportérovi Pražského deníku mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

"Děti, které nebyly zraněny, byly umístěny do přilehlé jídelny, kam si pro ně chodili jejich rodiče. Ti byli informováni o tom, co se přihodilo," řekl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal. "Rodiče dětí, které utrpěly zranění, vyrozumí policie. Autobus, který stál na vozovce, patří soukromé firmě, která provozuje plavecký bazén v majetku městské části a vozí se jím děti jak z mateřinek, tak ze škol na plavání. V tuto chvíli byl prázdný, všichni zranění jsou z linkového autobusu. Proč tam stál opravdu nevím, to musí zjistit policie," pokračoval.

Jeli jsme na Mikuláše a nebyl

Děti si rodiče z jídelny vyzvedávali postupně vždy po konzultaci s psychologem. "Nejde to jinak, je to prostě krizové řízení a vše je na rozhodnutí velitele zásahu," doplnil Dohnal.

"Jeli jsme na Mikuláše a nebyl. Furt jsme tady seděli," smutnil jeden z malých pasažérů. který naštěstí vyvázl bez zranění. "Před náma stál autobus a my jsme do něj narazili. Myslel jsem že jsme uklouzli na ledu. Já jsem seděl a jenom jsem narazil do opěradla, ale kamarádi co stáli všichni popadali," vzpomínal na nehodu malý Vojta. 

Nehoda se dotkla i MHD, konkrétně autobusových linek 154 a 197. "Autobusové linky jsou vedeny po objízdné trase. Zastávka Jarníkova (oběma směry) je do odvolání bez obsluhy," uvedl podnik na svém webu. U metra Chodov byli podle reportéra Pražského deníku umístěni informátoři dopravního podniku, kteří radili cestujícím. Provoz autobusů v běžném režimu byl nakonec obnoven před jedenáctou hodinou.