Vedení Prahy 6 zveřejnilo fotografie anonymního autora, které dostala redakce bulvárního deníku, a starosta Kolář údajně čelil nepříjemným dotazům. Politik totiž po následné kontrole a ujištění od pracovníků pražského dopravního podniku (DPP) uklidňoval občany, že k ohrožení cestujících nedošlo. Vrták se prý zastaví ve volném prostoru a metro poškodil padající beton - jako když vrtáte poličku, tak se ulomí kousek zdi, ale nespadne celý dům.

Proto se teď po potvrzení mediálních spekulací starosta Kolář zlobí a tvrdí, že se kolem Bořislavky odehrála nepěkná hra. "Chtěl jsem se podívat na rozsah poškození, ale nejprve nás tam dopravní podnik nechtěl pustit s tím, že se jedná o rutinní opravu. Pak váhal, jestli pozvat novináře. Oproti tomu developer (Centrum Bořislavka staví firma Zakládání staveb pro investora KKCG Real Estate ze skupiny miliardáře Karla Komárka - pozn. red.) neměl nic proti, abychom se na stavbu šli podívat a od začátku nám vycházel vstříc," napsal Kolář.

Dolínek: Jste bájný lhář

Starosta Prahy 6 se pak ptá na důvody, proč hrál DPP na "schovávanou" a proč se "zuby nehty bránil" ukázat rozsah poškození. Dává to do souvislosti s personálními vazbami šéfa dopravního podniku Martina Gillara s hnutím ANO a spojení primátorčina náměstka Petra Dolínka (ČSSD) na občanského aktivitu Michala Pokorného, který podle starosty řadu let výstavbu na Bořislavce blokoval. "Pane starosto, jste bájný lhář. Omluvy se ale od vás nikdy nedočkám," odpověděl Dolínek na Facebooku.

Serveru Lidovky.cz nové informace o průběhu nehody potvrdila Aneta Řehková, mluvčí DPP. "U všech poškozených vozů došlo cizím předmětem zasahujícím do průjezdného průřezu k poškození střešních bočních krycích plechů kapes střešního náporového větrání. K jiným poškozením nedošlo," uvedla Řehková.

Vrtná souprava podle ní ztratila přítlak a byla zastavena, takže vrták nepronikl hlouběji a způsobil jen minimální poškození. Opravy přesto budou časově náročné, soupravy se totiž budou muset přelakovat. Výši škody dopravní podnik vyčíslil na 167 tisíc korun. Během incidentu podle mluvčí Řehkové nedošlo k přímému ohrožení zdraví cestujících. Projekt nad stanicí metra Bořislavka by měl být dokončen v roce 2022 a podle stavebních společností tento incident termín neohrozí. Stavba je pojištěna.