Vúterýkrátce před tři čtvrtě na jednu odpoledne došlo na Barrandovském mostě k havárii kamiónu. K tomu se poté přidala i havárie osobního a nákladního automobilu na Jižní spojce.

Dřevo pod mostem

Jednalo se o nákladní vozidlo značky Volvo, jehož řidič z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení a kamion převrátil na bok. Na vozovku se tak vysypaly dřevěné klády a zablokovaly část komunikace.

Jeden jízdní pruh v prostoru nájezdu na Strakonickou ve směru z centra tak zůstal zcela neprůjezdný,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Milkíková. Na místo byli vysláni hasiči a vozidla Technické správy komunikací k vyproštění kamiónu a odstranění nákladu. Z těchto důvodů uzavřeli policisté krátce před půl druhou oba jízdní pruhy ve směru na Plzeň.

Není kudy objet

„Tato událost v těchto místech značně zkomplikovala situaci. Provoz je na stupni 5, doprava stojí. Z těchto důvodů upozorňujeme všechny řidiče, aby do těchto míst pokud možno nevjížděli a ke své cestě zvolili jinou trasu,“ dodala Miklíková.

Při nehodě na mostě uvízlo také několik linek městské hromadné dopravy. "Podle posledních informací je situace taková, že autobusy mají zpoždění přibližně 20 až 30 minut, což je přece jen o něco méně, než jsme původně předpokládali. Bohužel v místě není jiná alternativa a autobusy nemohou využít nějakou objízdnou trasu," sdělil Deníku v 16 hodin tiskový mluvčí Dopravního podniku Ondřej Pečený.

Provoz se na svou obvyklou úroveň dostal až ve večeních hodinách.