Nehoda se stala v ulici K Dubečku, kam byli strážníci přivoláni krátce po sedmé večer. Samotnou havárii už hlídka neviděla; narazila ale na muže s odřenou rukou, který vedl kolo - a evidentně byl pod vlivem alkoholu. Protože na výzvu k prokázání totožnosti dotyčný odmítl reagovat jiným způsobem než tak, že se z místa pokusil utéct, dostal želízka. V poutech byl předveden na policejní služebnu.

Pro strážníky se tím věc zdála vyřízená - avšak nebyla. O dvě a půl hodiny později se se stejným mužem potkala jiná hlídka. Tentokrát to bylo na Husově náměstí, kam byli příslušníci městské policie vyslání po oznámení, že tam neznámý muž ničí zaparkovaná auta. A - bylo to tak.

„Když strážníci přijeli na místo, muž akorát seskočil z kapoty jednoho ze zaparkovaných vozidel. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o stejného muže, který byl předtím jejich kolegy předveden na policii. Protože vozidlo mělo rozbité přední sklo a strážníci navíc zjistili další poničený automobil, byl opilý muž omezen pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě," přiblížil Čihák spáchaný zločin, kvůli němuž dotyčný už podruhé v krátké době putoval na policejní stanici.