Minulou sobotu hlídkovali policisté pohotovostní motorizované jednotky v oblasti Prahy 4 Modřany. Přibližně ve čtvrt na jedenáct večer si všimli motorkáře v kraťasech a teniskách, jedoucího poměrně „svižnou“ jízdou v protisměru.

Policisté otočili svůj vůz, aby motorkáře zkontrolovali. Zpočátku se zdálo, že půjde o rutinní zákrok. Řidič zareagoval na červený nápis „STOP POLICIE“ a modré majáky a řádně zastavil v zastávce MHD. Ovšem ve chvíli, kdy policisté vystoupili z auta zařadil za jedna a téměř stopadesátkou začal před muži zákona prchat.

Zastavil ho city blok

Celou dobu se řítil  levým jízdním pruhem, bohužel i ve chvíli, kdy u zastávky MHD Poliklinika Modřany pruh končil a byl přehrazen betonovým city blokem. Muž na motorce změnu dopravní situace nijak neřešil a pokračoval stále rovně.

Čelní náraz do betonové překážky vzápětí jeho divokou jízdu ukončil. Byl tak silný, že city blok nejen posunul o skoro patnáct metrů, ale navíc ho ještě rozpůlil. Motorkář byl vymrštěn ze sedla stroje, který přeletěl o několik desítek metrů, aby poté tvrdě přistál na asfaltu silnice. O kus dál zůstala ležet zcela zdevastovaná motorka.

Policisté zahájili první pomoc

K nehybně ležícímu muži okamžitě vyrazili policisté, kteří nyní místo silniční kontroly zahájili boj o jeho život. Zanedlouho se k nim připojili i záchranáři. Přímo na silnici muže zafixovali, přeložili ho na vakuové lůžko a naložili do sanitky. Až tam policisté motorkáře, ve chvíli, kdy již byl po zdravotní stránce plně zajištěn, podrobili orientační dechové zkoušce. Po první „dechovce“ se na displeji přístroje objevila hodnota nepatrně pod dvě promile, při druhé dokonce dvoupromilovou hranici přesáhla o bezmála dvě desetiny.

Trochu překvapivě již dvaačtyřicetiletého muže převezli do nemocnice s podezřením na zranění páteře a zlomeninu pánve. Svým jednáním si navíc vysloužil i podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.