Třebaže se hasičům podařilo dva ze tří jízdních pruhů uvolnit už před šestou, tedy ještě před začátkem hlavní ranní dopravní špičky, průjezd zůstal komplikovaný i v ranních hodinách. Jednak zůstávaly zabrané levé jízdní pruhy, jednak provoz zpomalovali zvědaví řidiči, kteří brzdili, aby mohli sledovat dění na místě události. Po sedmé, kdy došlo na likvidaci samotné nehody, se čekání na výjezdu z hlavního města směrem na Hradec Králové protáhlo na desítky minut.

Muž se popálil, když se snažil hasit požár
Muž se popálil, když se snažil hasit požár.V šetření stále zůstávají okolnosti požáru protihlukové zdi ve Kbelské ulici v Praze 9, který o víkendu napáchal škodu odhadovanou na deset tisíc korun. Hořelo u provizorního přístřešku osob bez domova – v současné době ale neobydleném. Na místě zasahovali i zdravotničtí záchranáři, kteří odváželi do nemocnice popáleného muže; zranění utrpěl, když se snažil zlikvidovat rozmáhající se oheň. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je úmyslné zapálení – vyloučit ale nelze, že plameny vyšlehly kvůli nedbalosti neznámé osoby.

Průtah Uhříněvsí uzavřel požár skladuPožár skladu s ohlášeným nebezpečím výbuchu tlakové láhve zkomplikoval v pondělí vpodvečer výjezd z Prahy východním směrem přes Uhříněves. Před 18. hodinou policisté kvůli zásahu hasičů uzavřeli hlavní průtah – části ulic Kuthorská a Přátelství (v úseku od křižovatek s ulicemi K Měcholupům a Podleská).