„Dvacetiletý muž utrpěl od otevřeného ohně popáleniny druhého až třetího stupně na 70 procentech těla,“ přiblížila rozsah neštěstí mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. „Pacienta záchranáři po ošetření a zahájení léčby převezli do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ konstatovala.

Policisté ale v okolí metropole vážnější incident během filipojakubské noci nezaznamenali. „Z našeho pohledu byla tato noc klidná,“ řekl v neděli Deníku Zdeněk Chalupa z ředitelství policie pro Prahu-venkov. Také středočeští hasiči hlásí poměrný klid – mimo jiné i díky tomu, že jim pomohly policejní hlídky. Ty prověřovaly hlášení oznamovatelů o ohních, jež nebyly s předstihem zaneseny mezi 1400 položkami v takzvané evidenci pálení – a vesměs konstatovali, že žádný z prověřovaných ohňů není takový, aby se vymykal kontrole a ke zvládnutí plamenů musely vyjet hasičské vozy. Středočeští hasiči tak měli pouze 10 planých výjezdů k ohňům, které volající na tísňovou linku považovali za počínající požár. O jisté noční rozvernosti nicméně může vypovídat ruch po půlnoci, kdy hasiči v okolí Prahy vyjížděli k výrazně vyššímu počtu požáru popelnic nebo křoví než je obvyklé.

Zdravotničtí záchranáři ale to, že nešlo o „obyčejný“ víkend, poznali nejen podle neštěstí v Mochově. Zaznamenali ještě další dva méně závažné případy popálení od ohně, a to na Kladensku a Kutnohorsku. Řada pacientů také měla problémy související s nezřízeným popíjením. Podle Janečkové šlo o následky napadení v opilosti, úrazy i intoxaci.