Celá událost vzdáleně připomíná text písně s názvem Babice, kterou nazpívala skupina Visací zámek. Příběh je ve zkratce (dnes korektně) o tom, jak seniorka z venkova přijela na pražské hlavní nádraží a hledala vlak do Kolína. Omylem se ocitla v metru a když se na svůj vlak ptala, opilý mladík ji z legrace poslal do tunelu podzemní dráhy. „Na Sokolovskou (dnes Florenc) přijela obkročmo sedíc na nárazníku. Blbý lidi mají vždycky štěstí…"

Zdroj: Městská policie Praha

Dobrý konec měla i epizoda z Černého mostu. Mladík se po přechodu kolejí snažil sám dostat na nástupiště, ale zjevně byl limitován svou rukou zafixovanou obvazem.

Na pomoc mu okamžitě přispěchala hlídka městské policie, která si jeho způsobu „přecházení" všimla a vytáhla ho ven. Své počínání mladý muž vysvětlil tím, že se v metru nachází poprvé, neví, jak to v něm chodí a potřeboval se dostat na druhé nástupiště.

Zdroj: Youtube

„Tak to podle svých slov vzal přes kolejiště. Jeho přestupkem se nyní bude zabývat správní orgán," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.