V době od 22.35 do 22.53 byl zastaven provoz mezi stanicemi Dejvická a Nemocnice Motol. Dopravní podnik reagoval zavezením náhradní autobusové dopravy a prodloužením dvou běžných linek z zastávky Dejvická.

Kvůli poruše eskalátoru zůstala stanice metra zavřenáPorucha eskalátorů potrápila v pátek ráno lidi cestující v centru Prahy metrem. Kvůli technické závadě eskalátorů byla na zelené trase A opakovaně uzavřena stanice Jiřího z Poděbrad. Nejprve zůstala nepřístupná na sedm minut kolem čtvrt na sedm, na půlhodinku se pak dveře opět uzavřely v čase mezi 7.56 a 8.22. Dopravní podnik cestující odkazoval na sousední stanice Flora a Náměstí Míru a na jízdu tramvají.

Metro zastavil pád kočárku do kolejištěDěsivě vyhlížející událost, která naštěstí měla relativně příznivý konec, zastavila v pátek odpoledne na půl hodiny vlaky metra v části zelené trasy A. V úseku mezi stanicemi Náměstí Míru a Želivského utichl ruch poté, co ve stanici Jiřího z Poděbrad sjel do kolejiště kočárek – a souprava do něj najela. Naštěstí byl kočárek prázdný; bez dítěte. Nehoda nicméně přinesla výluku: na povrchovou dopravu se cestující museli spolehnout od 13.34 do 14.01.