Neštěstí se odehrálo před 09:00 na křižovatce Slezské a Libické ulice. Žena přecházela přes přechod pro chodce, před sebou tlačila kočárek a za ruku vedla pětiletou holčičku. V tu chvíli je srazil řidič vozu Volkswagen Passat, který projížděl směrem k Vinohradské ulici.

Matka byla v šoku

"Nejhůře nehodu odnesl chlapeček v kočárku, který zůstal uvězněn pod přední částí vozidla," sdělila Miklíková. Tříletý chlapec podle mluvčí záchranky utrpěl vícečetná vážná poranění.

"Ve stavu umělého spánku byl předán do krčské nemocnice," řekla Ernestová. Matka utrpěla šok, holčička vyvázla jen s lehkým zranění. Řidič před jízdou alkohol nepil. Policisté případ i nadále vyšetřují

Při dopravních nehodách v Praze se ráno zranily ještě další dvě děti. V Zenklově ulici v Praze 8 srazila kolem 07:00 tramvaj jedenáctiletého chlapce. Zranění dítěte, které podle policie přecházelo na červenou, jsou jen lehká. O hodinu později srazilo šestnáctiletého mladíka auto v Nuselské ulici v Praze 4. Policejní mluvčí Miklíková řekla, že chlapec vběhl do ulice zpoza zaparkovaného auta. Řidička ho se zhmožděninou na ruce odvezla k ošetření do nemocnice.