„Během kontroly přestupce se přiřítil řidič s dodávkou, který se jen s notnou dávkou štěstí na poslední chvíli vyhnul autobusu právě vyjíždějícímu ze zastávky," konstatovala.

Policisté za dodávkou vyrazili – dojet a zastavit se ji ale podařilo až po několika kilometrech. A pak – pak už měli členové hlídky jasno: sotva řidič otevřel dveře, z auta se doslova vyvalil zápach typický pro marihuanu. Tohle podezření následně potvrdil i orientační test přítomnosti drog v těle.

„Policisté navíc ve vozidle nalezli plastovou dózu, ve které se nacházelo okolo 50 gramů sušené rostliny," konstatovala Martínková. S dodatkem, že právě obsah dózy byl důvodem, proč řešení případu převzali kriminalisté. U marihuany odděluje přestupek od trestného činu desetigramová hranice – a tento limit byl překročen pětinásobně.

Řidič je nyní podezřelý jednak z ohrožení pod vlivem návykové látky, jednak z přechovávání omamné látky. Na jeho náklonnost ke konopí se tedy vztahují hned dva paragrafy. V případě odsouzení mu hrozí až roční pobyt a mřížemi a zákaz řízení, připomněla Martínková.